Antena

Pasmo wybrane dla projektu powinno być dopasowane do obszarów aktywności Słońca i maksymalna częstotliwość nie powinna przekraczać 300 MHz.
Antena z założenia ma być docelowo produktem komercyjnym, dlatego jej kostrukcja powinna przewidywać łatwe jej zapakowanie w celu transportowania.
Maksymalny rozmiar elementów składowych nie powinien przekraczać 2 m.
Antena powinna odbierać 2 polaryzacje kołowe. W związku z tym sygnały z prętów anteny powinny po desymetryzacji (balun) przejść przez hybryd kwadraturowy. Pasmo niskostratnego hybrydu kwadraturowego wynosi 120-180 MHz i jest to górne ograniczenie na szerokość pasma.
W związku z tym antena powinna być modelowana na to właśnie pasmo.
Modelowanie anteny powinno doprowadzić do wyznaczenia jej parametrów konstrukcyjnych w kilku/kilkunastu opcjach.
Po wyborze opcji najlepszej z punktu widzenia odbiorców należy sporządzić antenę prototypową. Antena ta będzie się składała z czterech wymodelowanych promienników umieszczonych w optymalnej odległości od siatki metalowej, która stanowi sztuczną ziemię. Rozmiary oczek siatki oraz jej minimalny rozmiar powiiny podlegać procesowi optymalizacji zarówno modelowo jak i eksperymentalnie. Po zbudowaniu funkcjinującego prototypu wyposażonego w desymeryzator i polaryzator należy ustawić go w terenie oraz zmierzyć charakterystykę kierunkową i odbicia od wyjścia anteny.
Wady pierwszego prototypu należy poprawić w modelu i następnie zbudować drugi prototyp, który w identyczny sposób jak pierwszy zostałby przetestowany w terenie.
Ostateczny, trzeci prototyp po przetestowaniu powinien zostać zaakceptowany przez konsorcjantów i wdrożony do produkcji w firmie zewnętrznej.